TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ras Al Khaimah rozpocznie nowy rok fajerwerkami i dwiema próbami pobicia Rekordu Guinnessa

Fajerwerki w Sylwestra
Fot. Unsplash

Pokaz sztucznych ogni będzie trwać aż 12 minut i połączony będzie z fascynującymi pokazami dronów, rewelacyjnej pirotechniki z nanoświatłami i elektronicznymi rytmami #RAKNYE2023.

Ras Al Khaimah, emirat mający już na swoim koncie kilka rekordów Guinnessa za swoje legendarne pokazy fajerwerków, po raz kolejny zamierza stworzyć hipnotyzujące widowisko sylwestrowe i zdobyć dwa Światowe Rekordy Guinnessa.

Pokaz sztucznych ogni wzdłuż nabrzeża między wyspą Al Marjan i wioską Al Hamra ma trwać aż 12 minut i zapewni inspirujące doznania dzięki fascynującemu pokazowi dronów i rewelacyjnej pirotechnice z nanoświatłami, kolorami i kształtami dopasowanymi do elektronicznych rytmów #RAKNYE2023.

Na 4,7-kilometrowym odcinku nabrzeża goście będą zahipnotyzowani zapierającą dech w piersiach piromuzyką. Emirat będzie próbował pobić rekord świata w kategorii „Najwięcej zdalnie sterowanych wielowirnikowych dronów wystrzeliwujących jednocześnie fajerwerki” i ustanowić
nowy rekord świata w kategorii „Najwyższe życzenia noworoczne w powietrzu utworzone przez wielowirnikowe drony”.

Komentując tegoroczne fajerwerki, Raki Phillips, dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, powiedział: „Cieszymy się, że możemy pobić kolejne dwa Rekordy Guinness World podczas obchodów #RAKNYE2023. Ras Al Khaimah jest znane jako Emirat „natury”, ze względu na swoją wyjątkową topografię. Wszystko, co robimy w naszym emiracie jest z natury magiczne i nie możemy się doczekać powitania gości z całego świata, aby mogli doświadczyć tego spektakularnego wyczynu.”

Tegoroczne obchody sylwestra Ras Al Khaimah są jeszcze bardziej wyjątkowe i większe. Przyjazne biesiadnikom w każdym wieku rodzinne wydarzenie na specjalnym tarasie widokowym czynnym od 14.00 do 2.00 naprzeciwko wyspy Al Marjan mienić się będzie kolorami i tętnić
dźwiękami w sylwestrową noc. Planowany jest elektryzujący koncert najlepszych didżejów i artystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym Sound of Nikhil, DJ Ash i znanego zespółu z Jordanii – Blues O’ Bantaloon, hipnotyzujące karnawałowe występy, publiczne karaoke na scenie, food trucki i wiele więcej atrakcji, w tym zapierające dech w piersiach widoki na sylwestrowe odliczanie i pokaz sztucznych ogni.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat mogą wejść za darmo, a dorośli mogą kupić bilety za 10 AED w kasie biletowej na miejscu.

Rewelacyjne widowisko można również oglądać z dowolnego z hoteli od wyspy Al Marjan do Al Hamra. Kurorty na mega-wyspie powitają 2023 rok specjalnymi uroczystościami, kolacjami i rodzinną rozrywką, aby odwiedzający mogli przeżyć magiczne chwile.

Emirat Ras Al Khaimah ma bogate doświadczenie w tworzeniu historii dzięki zdumiewającym obchodom sylwestrowym, ustanawiając w ubiegłym roku rekord świata w „ Pokazie fajerwerków z wykorzystaniem wielowirnikowych dronów na najwyższej wysokości ”. Posiada również tytuły Guinness World Records za „Najbardziej nowoczesne bezzałogowe statki powietrzne do jednoczesnego odpalania sztucznych ogni” i „Najdłuższy wodospad fajerwerków”, zdobyte w 2020 r., a także rekordy za „Najdłuższy łańcuch fajerwerków” i „Najdłuższy prostą linię fajerwerków” z fajerwerkami sylwestrowymi 2019.

Aby dowiedzieć się więcej o obchodach Nowego Roku w Ras Al Khaimah i obejrzeć transmisję na żywo polecamy odwiedzić stronę raknye.com

Autor: Jerzy Niemociński / Mat. pras.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *