TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rekord PKP Intercity w trakcie minionych Świąt Wielkanocnych

Pendolino
Fot. Piotr Żyła

Z usług przewoźnika od poniedziałku 25 marca do wtorku 2 kwietnia 2024 r. skorzystało 1,6 mln osób. Najwięcej podróżnych było we wtorek 2 kwietnia – do pociągów wsiadło wtedy aż 231,4 tys. osób, co jest tegorocznym rekordem PKP Intercity.

W czasie zeszłorocznych Świąt (czyli w dniach 3-11 kwietnia 2023 r.), pasażerów było 1,34 mln, a zatem nastąpił wzrost na poziomie 19%.

Spółka w czasie tegorocznych Świąt Wielkanocnych wzmocniła również 396 pociągów dodatkowymi 487 wagonami, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Pociągi te wyruszały m.in. z: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Lublina czy Przemyśla.

W czasie pierwszego kwartału tego roku PKP Intercity przewiozło łącznie 16,5 miliona pasażerów, co oznacza, że był to kwartał najlepszy w historii. Tak dobry wynik pozwala przypuszczać, że ciągu całego roku liczba pasażerów może dojść do 70 mln – a zatem pobity może zostać kolejny rekord frekwencyjny (w 2023 r. było 68 mln pasażerów, w 2022 – 59 mln osób).

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *