TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rekordowa liczba turystów w stanie Nowy Jork

Widok na Nowy Jork
Fot. Unsplash

W 2022 roku stan Nowy Jork odwiedziła rekordowa liczba 291,5 miliona turystów. To największa liczba podróżnych w turystycznej historii stanu. 

Zgodnie z informacją przekazaną przez gubernator Kathy Hochul, turyści wygenerowali tym samym wydatki o wartości ponad 78,6 miliarda dolarów. Stanowi to „ogromny wzrost” w porównaniu z 2021 r. i przekroczyło poprzedni rekord z 2019 r.

„Ożywienie po pandemii w Nowym Jorku zapisało się w podręcznikach historii z bezprecedensową liczbą 291 milionów gości” – powiedziała Hochul. „W ciągu trzech lat od chwili, gdy pandemia wstrzymała turystykę, dokonaliśmy inwestycji transformacyjnych, aby ożywić przedsiębiorstwa i wesprzeć pracowników branży turystyki i hotelarstwa” – dodała.

W ubiegłym roku wpływ turystyki na gospodarkę w całym stanie osiągnął rekordową kwotę 123 miliardów dolarów, co stanowi 4 proc. więcej w porównaniu z 117,6 miliarda dolarów z 2019 roku.

W stanie Nowy Jork również odnotowano 10 proc. wzrost liczby wizyt w porównaniu z 2019 rokiem. Wydatki wzrosły o ponad 50 proc. w porównaniu z 2021 rokiem.

Pod koniec 2021 r. Hochul uruchomiła pakiet naprawczy „Przywróć turystykę, przywróć miejsca pracy” o wartości 450 mln dol., mający na celu wsparcie pracowników branży turystycznej i programów wsparcia dla małych przedsiębiorstw.

W 2022 r. kontynuowano inicjatywy marketingowe I LOVE NY, aby zachęcać do podróżowania po całym stanie Nowy Jork, w tym specjalistyczne kampanie, takie jak program podróżniczy I LOVE NY Black.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *