TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rekordowa sprzedaż biletów do Warszawy. Winna jest… piosenkarka

Warszawa
Fot. Unsplash

Z szacunków hiszpańskiej firmy eDreams ODIGEO wynika, że w porównaniu do zeszłorocznych wakacji zapotrzebowanie na loty do Warszawy w 2024 r. wzrosło o 339 proc.

Serwis tvn24.pl przedstawił statystyki firmy ODIGEO zajmującej się turystyką, dotyczące popytu na loty do europejskich miast w nadchodzące wakacje. Niektóre z miast przeżywają oblężenie dzięki z powodu europejskiej części trasy koncertowej jednej z najpopularniejszych piosenkarek na świecie.

Największy wzrost popytu na loty dotyczy stolicy Szwecji. W dniach 17-19 maja Sztokholm chce odwiedzić sześć razy więcej osób niż w ubiegłym roku. Właśnie w tym terminie mają się tam odbyć trzy koncerty Taylor Swift.

Piosenkarka ma zaplanowane także trzy koncerty w Polsce, które odbędą się 1, 2 i 3 sierpnia na Stadionie Narodowym. Do Warszawy chce wtedy przylecieć aż o 339 proc. więcej turystów niż rok temu.

Natomiast do Edynburga w czasie trasy koncertowej wokalistki chce wybrać się samolotem o 176 proc. więcej osób. Czwartą najpopularniejszą destynacją jest Liverpool, a piątą Paryż.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *