TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rekordowe wyniki Wakacje.pl

Portal Turystyczny Wakacje.pl, jeden z najważniejszych podmiotów na rynku usług turystycznych on-line w Polsce, ma powody do zadowolenia.

Wartość wycieczek sprzedanych za pośrednictwem spółki w roku 2005 wzrosła blisko dwukrotnie w stosunku do roku 2004 i przekroczyła sumę 28, 6 mln zł.

Liczba internautów, którzy w minionym sezonie zakupili imprezę zagraniczną za pośrednictwem portalu wyniosła 17 tysięcy – więcej, niż w trzech ostatnich latach działalności firmy (14,5 tys.- 2002-2004). Miniony rok upłynął również pod znakiem intensywnego rozwoju – Wakacje.pl zaczęły działać także offline, otwierając punkty sprzedaży bezpośredniej w dużych centrach handlowych. Na początku roku uruchomieno serwis Wypoczynek.pl, poświęcony wyłącznie turystyce krajowej.

Świetne wyniki finansowe to nie jedyny sukces spółki z Gdańska – według badania Megapanel/PBI Gemius portal Wakacje.pl w roku 2005 był najchętniej odwiedzaną witryną internetową oferującą usługi turystyczne.

Wciąż utrzymujące się tendencje wzrostowe w sektorze polskiego e-biznesu pozwalają polskim portalom turystycznym optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Internet to najprężniej rozwijające się medium, z którego korzysta już 8 mln Polaków. Dynamicznie rośnie również wartość usług turystycznych sprzedawanych w Sieci – w roku 2003 wynosiła jeszcze 19 mln zł, a w roku 2004 wzrosła do 35,3 mln zł.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *