TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rekordowy wzrost funduszy na turystykę w Tajlandii

Wielki pałac w Bangkoku, Tajlandia
Fot. Unsplash

Rekordowy 60 proc. wzrost budżetu Urzędu ds. Turystyki Tajlandii (TAT) na rok budżetowy 2023/24. Rząd Tajlandii pozycjonuje branżę turystyczną jako „główną siłę napędową wzrostu gospodarczego” w tym roku.

Szczegółowa analiza tajlandzkiego projektu ustawy budżetowej, obecnie rozpatrywanej przez parlament, pokazuje, że alokacja budżetu na rzecz TAT wzrosła z 3 mld 258 mln bahtów w roku budżetowym 2022/23 (rozpoczynającym się w październiku) do 5 mld 201 mln bahtów w roku podatkowym 2023/24, co stanowi największy procentowy wzrost spośród wszystkich agencji rządowych.

W tym samym okresie budżet Tajskiego Biura ds. Konwencji i Wystaw (TCEB) wzrósł z 637 mln bahtów do 826 mln bahtów, a Departament Turystyki w Ministerstwie Turystyki i Sport wzrósł z 1 mld 753 mln bahtów do 1 mld 896 mln bahtów.

Do tego dochodzą miliardy bahtów, które mają zostać wydane przez inne przedsiębiorstwa związane z podróżami, transportem i turystyką, takie jak Thai Airways International i tajlandzkie lotniska. Gubernatorstwo Bangkoku oraz każda z 77 prowincji kraju również dysponują środkami na liczne projekty związane z turystyką, zwłaszcza na infrastrukturę i ułatwienia.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *