TTG Polska Dziennik Turystyczny

RN PLL Lot wybrała prezesa spółki

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych Lot na środowym posiedzeniu wybrała na stanowisko prezesa zarządu spółki Krzysztofa Kapisa.

Krzysztof Kapis był dotychczas Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jako Prezes ULC  uczestniczył w pracach wielu instytucji międzynarodowych związanych z lotnictwem w tym m.in. Komitecie Koordynacyjnym Europejskiej Konferencji Lotnictwa Cywilnego (ECAC), Rady Zarządzającej Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Radzie Tymczasowej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol). Jest przedstawicielem Polski w Zgromadzeniu Ogólnym ICAO.

Wcześniej w latach 1975-2001 pracował w Polskich Liniach Lotniczych LOT zajmując m.in. stanowiska Dyrektora Pionu Marketingu i Produktu oraz Dyrektora Handlowego. W latach 90. był Dyrektorem Przedstawicielstw PLL LOT w Niemczech i w Szwecji.

Krzysztof Kapis jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Lot nie miał prezesa od 19 grudnia, kiedy to rada nadzorcza spółki odwołała z funkcji prezesa Marka Grabarka. Na tym samym posiedzeniu RN odwołani zostali z funkcji członków zarządu Władysław Metelski oraz Piotr Dubno.

Do wykonywania czynności prezesa zarządu do czasu wyłonienia nowego prezesa delegowany został wtedy członek RN Tomasz Kopoczyński. Kilka dni wcześniej ze składu RN ustąpił Sławomir Lachowski, a z funkcji jej przewodniczącego Piotr Czyżewski, były minister skarbu.

Obecnie 68% akcji Lotu posiada Skarb Państwa, a 25% syndyk, zaś pozostałe 7% to akcje pracownicze.

Wirtualnemedia

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *