TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rosja chce bezwizowej turystyki z Indiami

Flaga Rosji na maszcie
Fot. Unsplash

Po wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla grup turystycznych z Chin i Iranu na początku tego miesiąca, Rosja ogłosiła, że ​​stara się o zawarcie umowy bezwizowej z Indiami.

Według rosyjskiego ministra rozwoju gospodarczego, rosyjska branża turystyczna stoi przed bardzo trudnym wyzwaniem doprowadzenia liczby przyjazdów turystów do kraju do poziomu sprzed pandemii.

Rozpaczliwą sytuację rosyjskiej turystyki pogorszyły również sankcje i ograniczenia w podróżowaniu nałożone na Rosję przez Zachód w związku z atakiem na Ukrainę.

Rosja i Chiny przywróciły umowę o ruchu bezwizowym dla grup turystycznych, którą po raz pierwszy wynegocjowano w 2000 r., ale zawieszono w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19. Umowa dotyczy grup co najmniej pięciu osób podróżujących w ramach jednej trasy i programu. Podobne porozumienie osiągnięto również między Rosją a Iranem.

1 sierpnia Rosja wprowadziła również program umożliwiający obcokrajowcom z 55 krajów uzyskanie wizy elektronicznej za opłatą około 52 USD. Dokument jest ważny przez 60 dni i pozwala jego posiadaczowi na pobyt w kraju nie dłużej niż 16 dni.

Teraz Rosja zaproponowała Indiom system bezwizowy, podobny do tego, który ustanowiono wcześniej z Iranem i Chinami, który pozwoliłby indyjskim i rosyjskim turystom na wzajemne odwiedzanie swoich krajów bez wiz, jeśli podróżują w zorganizowanych grupach wycieczkowych.

„Indie są następne [po Chinach i Iranie]. Wysłaliśmy im propozycję. Na razie jest to negocjowane kanałami dyplomatycznymi; przyspieszymy [ten proces]” – podkreślił rosyjski minister rozwoju gospodarczego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *