TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rosną temperatury i emocje – topless w Monachium

Topless

Fala upałów spowodowała, że Niemcy ruszyli tłumnie chłodzić się do basenów i jezior. Grupie kobiet opalających się topless nad brzegiem rzeki Isar w Monachium strażnicy miejscy nakazali nakryć swoje wdzięki.

Rozgniewało to inne kobiety, które solidarnie zdejmowały bluzki oraz staniki. Strażnicy wezwali policję, która z kolei wezwała kobiety do ubrania się.

Kwestia ta jest obecnie dyskutowana przez partie polityczne w radzie miasta . „To niezrozumiałe, kiedy mężczyźni mogą leżeć w słońcu topless, a kobiety nie” – powiedział Dominik Krause z Zielonych. Z kolei Chrześcijańska Unia Społeczna (CSU) wezwała do zmiany statutu kostiumów kąpielowych w Monachium, „aby kostiumy kąpielowe całkowicie zakrywały piersi i genitalia”.

Niemcy zezwalają na nagość, ale tylko w wyznaczonych miejscach, z których sześć jest w Monachium. Lokalni mieszkańcy skarżyli się na Twitterze, że uważali dotąd Monachium za miasto tolerancyjne i są przerażeni, że kobiety muszą się okrywać, a niektórzy sugerują, że Niemcy stały się zbyt „pruderyjne”.

foto: PE

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *