TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rosyjscy turyści tłumnie przybywają na Malediwy

Malediwy
Fot. Unsplash

Według najnowszych danych Ministerstwa Turystyki, od początku roku ponad 180 tys. Rosjan odwiedziło Malediwy. 

Odwiedzający z Rosji stanowili około 11,5 proc. całkowitej liczby turystów, którzy przybyli na Malediwy.

Według Ministerstwa Turystyki Malediwów, obywatele Rosji nie muszą posiadać żadnych dodatkowych dokumentów, z wyjątkiem paszportu „zagranicznego” (obywatele Rosji są również zobowiązani posiadać paszporty „krajowe” do użytku w granicach Federacji Rosyjskiej), aby podróżować na Malediwy i mogą przebywać w tym kraju bez wizy przez 90 dni.

Za obywatelami Rosji znaleźli się podróżni z Indii, których przybyło ponad 168 tys., co stanowi 10,8 proc. ogółu turystów na Malediwach. Chiny zamknęły pierwszą trójkę z 166 430 przyjazdami. Wyspy były również popularne wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii.

Według statystyk Ministerstwa Turystyki, Malediwy odwiedziło łącznie 1,56 mln podróżnych z zagranicy w pierwszych dziesięciu miesiącach 2023 r., co oznacza wzrost o 12,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Oczekuje się, że do końca roku wyspy odwiedzi 1,9 mln turystów. Każdego dnia do kraju przyjeżdża średnio około 5000 osób. Prezydent Ibrahim Mohamed Solih powiedział, że Malediwy planują zwiększyć przepływ turystów do 3,5 miliona rocznie do 2028 roku.

 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *