TTG Polska Dziennik Turystyczny

Roszady na szczytach władzy w Rainbow. Powody?

Salon sprzedaży Rainbow
Fot. https://media.r.pl/mediateka

Wiceprezesi Rainbow Tours, Remigiusz Talarek i Tomasz Czapla, złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk i przeszli do rady nadzorczej spółki – poinformował Rainbow w komunikacie.

Do zarządu Rainbow dołączył natomiast Jakub Puchałka. Obydwaj wiceprezesi Rainbow, Remigiusz Talarek i Tomasz Czapla, przeszli do Rady Nadzorczej spółki. Kadencja obecnego zarządu touroperatora upływa 25 sierpnia 2025 roku.

Jaki jest powód nagłego odejścia Talarka i Czapli? Z nieoficjalnych źródeł, do których dotarło Stowarzyszenie Polskich Mediów wynika, że jednym z głównych powodów odejścia Remigiusza Talarka, twórcy sukcesu Rainbow, jest różnica pomiędzy nim a prezesem Grzegorzem Baszczyńskim w zakresie sposobu zarządzania i przeprowadzania rozliczeń finansowych.

Jak podkreślają znawcy branży, szczególnie znany z mediacyjnego sposobu zarządzania wiceprezes Talarek nie widział możliwości dalszej pracy w zarządzie z mocną i dość specyficzną osobowością, jaką jest prezes Baszczyński.

Według ekspertów z tego sektora, odejście Talarka będzie ogromną stratą dla Rainbow, wiodącego touroperatora turystyki wyjazdowej. Odejście wiceprezesów zbiegło się w czasie z podsumowaniem finansowym zeszłego roku, które, z powodu pandemii, nie przedstawia się korzystanie dla spółki Rainbow Tours. Jak informowała Rzeczpospolita, spółka w 2020 roku zanotowała spadek przychodów o 75 procent wobec roku 2019 i stratę w kwocie 28,95 mln zł.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

4 odpowiedzi

  1. Dyplomatycznie trafny opis wewnętrznych rozgrywek.
    Rzeczywistość jest bardziej złożona, kiedy w zarządzaniu brakuje kultury osobistej i dyplomacji. Odejście Remigiusza nie zrobiło żadnego wrażanie na machającym, często na oślep twardzielu

  2. tak to bywa, że słonie „słyszą nogami” trzęsienie ziemi, szczury uciekają ze statyku. Te roszady nie są przypadkowe

  3. Czy to zapowiedź, że trzeba ich obchodzić, unikać? Jaka jest prawda o stanie firmy. Jak odchodzą twórcy sukcesy a do władzy dochodzą podwładni to jest to przewrót pałacowy. Podwładny może mieć wiedzę z tylnego siedzenia. Ta wiedza to wartość tylko i wyłacznie dla niego. Taka zasada zasady dziel i rządź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *