TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rozpoczyna się Festiwal Kultury Brazylijskiej

Po raz czwarty  dzisiaj rozpocznie się w Warszawie Festiwal Kultury Brazylijskiej. Impreza potrwa do 6 września. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest kultura brazylijskiego stanu Bahia.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim. W piątek w warszawskim kinie Luna zaplanowano maraton filmów połączony z wykładem prof. Leszka Kolankiewicza – znawcy kultury brazylijskiej.

Spektakularnym wydarzeniem festiwalu będzie parada karnawałowa. W sobotę 2 września Nowym Światem przedefiluje korowód tancerek w barwnych strojach do timbalady, samby oraz tradycyjnych, ogromnych białych sukniach ludowych, pochodzących z rejonu Bahia.

Tego dnia odbędą się również liczne występy szkół tańca, zespołów muzycznych grających sambę uliczną znaną z karnawału w Rio czy Salwadorze oraz sambę-reggae i szkół capoeiry.

W specjalnie przygotowanych stoiskach miasteczka festiwalowego (w okolicy ulicy Ordynackiej) będzie można spróbować brazylijskich specjałów – soków z owoców tropikalnych i tradycyjnych przekąsek.

Począwszy od niedzieli 3 września do końca imprezy – przez cztery dni – będą prowadzone warsztaty języka portugalskiego, samby, perkusyjne i capoeiry dla dzieci.
 
Źródło: wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *