TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rusza festiwal Muzyczna Praga

W ramach rozpoczynającego się dzisiaj (1.09) Festiwalu „Muzyczna Praga”, odbędą się m.in. koncerty muzyków mediolańskiej La Scali, Filharmonii Wiedeńskiej i Opery Narodowej. "Festiwal powstał z inicjatywy samych mieszkańców Pragi.

Praga jest obecnie dzielnicą najdynamiczniej się rozwijającą, przyciągającą ludzi kultury i sztuki. Równocześnie wciąż jednak funkcjonuje jej negatywny stereotyp, który ten festiwal ma zmienić" – powiedział w środę na konferencji prasowej zapowiadającej festiwal, jego dyrektor artystyczny, Janusz Pietkiewicz.

Impreza będzie trwała ponad 2 miesiące na terenie stołecznej Pragi Północ i Południe. Rozpocznie się 1 września koncertem "Sinfonia Varsovia swojemu miastu" w katedrze warszawsko-praskiej.

We wrześniu w ramach festiwalu będzie można posłuchać Orkiestry mediolańskiej La Scali i Filharmonii Wiedeńskiej, koncertujących w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Kawęczyńskiej oraz Josepha Malovanego, artysty nowojorskiego, występującego na koncercie na rzecz odbudowy synagogi praskiej.

Podczas kolejnego festiwalowego miesiąca publiczność będzie mogła obejrzeć spektakle przygotowane przez teatry: Akademia, Rampa, Wytwórnia i Teatr Nowy Praga, koncerty muzyki sakralnej oraz próbki folkloru praskiego.

Festiwal będzie trwał do 10 listopada. Wstęp na ponad 50 zorganizowanych w jego ramach imprez będzie bezpłatny. Organizatorem jest Urząd m.st. Warszawy.

Źródło: wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *