TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ruszyła 30. edycja Arabian Travel Market

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum podczas otwarcia tagów ATM 2023

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum oficjalnie zainaugurował Arabian Travel Market (ATM) 2023, rozpoczynając 30. edycję największych targów podróżniczych i turystycznych na Bliskim Wschodzie.

ATM 2023 odbywa się od poniedziałku do czwartku w Dubai World Trade Center. Udział wystawców w tegorocznej imprezie wzrósł o 27% w porównaniu z rokiem poprzednim. Na odwiedzającyh targi czeka ponad 2000 wystawców z ponad 150 krajów.

Zgodnie z hasłem „Praca w kierunku zerowej emisji netto”, ATM 2023 umożliwia globalnym profesjonalistom z branży turystycznej nawiązywanie nowych kontaktów, dzielenie się wiedzą i prezentowanie innowacji, które mogą przyspieszyć drogę sektora turystycznego do dekarbonizacji.

Pierwszy dzień ATM 2023 obejmuje 20 sesji na Global Stage, Travel Tech Stage i Sustainability Hub. Oprócz otwierającej debaty najważniejsze wydarzenia to „Technologia – czynnik umożliwiający zrównoważone podróżowanie”, „Zrównoważony rozwój w branży turystycznej” oraz „Ulepszanie obsługi klienta dzięki sztucznej inteligencji”.

Drugiego dnia John Strickland weźmie udział w rozmowie z Sir Timothym Clarkiem, prezesem Emirates Airline. Dyskusja obejmie szereg istotnych tematów, takich jak rosnący ruch pasażerski, a także wyzwania i możliwości, jakie przewoźnik spodziewa się napotkać w nadchodzących latach.

Na scenie Travel Tech dzień drugi rozpocznie się od „Wniknięcia w umysł cyfrowego konsumenta”, gdzie wystąpią prelegenci z Euromonitor, TikTok i Amadeus. A na odbywającym się tego dnia po południu w Sustainability Hub eksperci podzielą się spostrzeżeniami na temat roli innowacji w pomaganiu w minimalizowaniu emisji dwutlenku węgla, zużycia wody i odpadów.

30. edycja ATM odbywa się w ramach Arabian Travel Week (1-10 maja 2023).

ATM 2023 jest organizowany we współpracy z Dubai World Trade Centre, a jego partnerami strategicznymi są Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju, linie lotnicze Emirates, IHG Hotels & Resorts oraz Al Rais Travel.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *