TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ryanair może przeskoczyć British Airways

Irlandzki tani przewoźnik Ryanair od początku października uruchomi nowe połączenia z Krakowa, Wrocławia i Poznania do Liverpoolu. 

Poinformowała w środę dziennikarzy wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ryanair w Niemczech, Austrii i Europie Środkowej Katja Zarbock.

Globalne plany irlandzkiej linii lotniczej zakładają przewiezienie około 43 mln pasażerów w roku finansowym 2006/2007, w porównaniu z 35 mln pasażerów w tym roku finansowym. Jak podkreśliła przedstawicielka Ryanair, taki wynik pozwoliłby firmie "przeskoczyć" narodowego brytyjskiego przewoźnika British Airways pod względem liczby przewiezionych podróżnych.

Ryanair obsługuje 325 tras w 22 krajach europejskich. Posiada 15 baz i dysponuje flotą 103 samolotów typu boeing 737-800.

Zarbock zaznaczyła, że samoloty Ryanair będą latać na trasach do Liverpoolu po trzy razy w tygodniu. Dodatkowo od października ruszy też nowe połączenie z Krakowa do Shannon w Irlandii. Po uruchomieniu tych destynacji przewoźnik będzie wykonywał 112 lotów tygodniowo z Polski, co ma mu pozwolić przewozić ponad 1,6 mln pasażerów w ciągu roku.

Ryanair operuje obecnie z ośmiu polskich lotnisk: Szczecina, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Bydgoszczy, Łódzi, Krakowa i Rzeszowa, skąd jego samoloty latają do takich miast jak: Londyn, Liverpool, Nottingham, Glasgow, Dublin, Shannon, Frankfurt i Sztokholm.

Zarbock pytana przez PAP, czy Ryanair podtrzymuje plany utworzenia w jednym z polskich miast swojej kolejnej bazy lotniczej odpowiedziała, że rozważana jest taka możliwość, ale nic nie zostało jeszcze przesądzone.

"W tym roku nasza flota zwiększy się o 20 nowych samolotów, które trzeba będzie gdzieś umieścić. Stwarza to możliwość planowania bazy w Polsce" – zaznaczyła. 

Wirtualnemedia

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *