TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ryanair: Rekordowy rozkład lotów do Maroka

Ryanair
Fot. Unsplash

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, ogłosiła swój największy w historii letni rozkład lotów do Maroka, obsługujący ponad 1100 lotów tygodniowo na 175 trasach, w tym 35 nowych.

W ramach tej inwestycji o wartości 1,4 miliarda dolarów Ryanair z dumą ogłasza również wprowadzenie swoich atrakcyjnych cen na 11 marokańskich trasach krajowych – zwiększając łączność wewnętrzną i stymulując wzrost ruchu w całym kraju.

W ramach rekordowego rozkładu lotów na lato 2024 r., który zapewni ponad 5 mln pasażerów (wzrost o 33%) do/z, a teraz także na terenie Maroka, Ryanair ma przyjemność ogłosić swoją czwartą marokańską bazę, z 2 nowymi samolotami w Tangerze (inwestycja 200 mln USD), a także pierwsze loty Ryanair na lotniska Beni-Mellal i Ar-Raszidijja.

Inwestycje Ryanair w Maroku przekraczają obecnie 1,4 mld USD w samoloty – wspierając ponad 500 wysoko płatnych bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów oraz 1000 miejsc pracy w turystyce, zapewniając wzrost gospodarczy w 12 miastach, w tym w Rabacie, Marrakeszu, Fezie, Agadirze, Tangerze, Warzazat i As-Suwajrze.

Rozkład lotów Ryanair S24 do Maroka zapewnia:

  • 14 bazujących samolotów (7 w Marrakeszu, 3 w Fezie, 2 w Agadirze i 2 w Tangerze)
  • Ponad 5 mln pasażerów do/z i na terenie Maroka (wzrost o 33%)
  • 175 tras, w tym 35 nowych (24 międzynarodowe i 11 krajowych)
  • Nowa baza dla 2 samolotów w Tangerze (200 mln USD inwestycji)
  • 2 nowe lotniska – Beni Mellal i Ar-Raszidijja (12 obsługiwanych marokańskich lotnisk)
  • 11 nowych tras krajowych od zaledwie 330 MAD w każdą stronę
  • Ponad 500 bezpośrednio opłacanych miejsc pracy dla profesjonalistów z branży lotniczej

Eddie Wilson, Chief Executive Officer w Ryanair, powiedział:

To historyczny dzień dla partnerstwa między Ryanairem a Królestwem Maroka. Ryanair z dumą ogłasza dużą inwestycję w Maroku o wartości 1,4 mln USD na lato 2024, która dzięki naszemu największemu letniemu rozkładowi lotów zapewni ponad 5 mln pasażerów do/z i na terenie Maroka.

W rekordowym rozkładzie S24 Ryanair będzie obsługiwał ponad 175 tras, uruchomi 35 nowych tras, w tym 11 tras krajowych w niskich cenach, co pobudzi turystykę i łączność w Królestwie z cenami już od 330 MAD w każdą stronę. Ryanair otworzy również nową bazę na 2 samoloty w Tangerze (czwarta baza w Maroku), tworząc ponad 60 wysoko płatnych miejsc pracy w lotnictwie w Tangerze. Dzięki temu łączna wartość inwestycji Ryanair w Królestwie wyniesie ponad 1,4 mld USD, zatrudniając bezpośrednio 500 osób i wspierając tysiące miejsc pracy w lokalnej gospodarce turystycznej.

Ryanair jest również podekscytowany uruchomieniem tego lata lotów na 2 nowe lotniska – Beni Mellal i Ar-Raszidijja. Jesteśmy przekonani, że przy ciągłym wsparciu Królestwa, dzisiejszy dzień będzie jednym z wielu ekscytujących ogłoszeń, które wspólnie zrealizujemy, ponieważ Ryanair wspiera rozwój infrastruktury turystycznej w Maroku przed Mistrzostwami Świata w 2030 roku – z Ryanairem kibicującym Lwom Atlasu.

Ryanair pragnie podziękować Jego Ekscelencji Azizowi Akhannouchowi, szefowi rządu Jego Królewskiej Mości Mohammeda VI, jego ministrom transportu i turystyki, panu Mohammedowi Abdeljalilowi i pani Fatim-Zahrze Ammor, a także panu Adelowi El-Fakirowi, dyrektorowi generalnemu Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki za ich wizję i zaufanie w zapewnieniu tej rekordowej inwestycji dla Maroka. Wspólnie będziemy nadal rozwijać infrastrukturę Maroka, łączność i turystykę, a wszystko to będzie wspierane i stymulowane przez legendarne niskie ceny biletów Ryanair i wiodącą w branży punktualność.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *