TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ryanair sprzedał w Polsce milionowy bilet

Na loty taniego przewoźnika Ryanair do i z Polski dokonano już ponad milion rezerwacji. W najbliższych miesiącach (od 1 sierpnia do 25 października) Ryanair uruchomi  siedem nowych połączeń:

1 sierpnia: Wrocław – Glasgow-Prestwick (3 razy w tygodniu),
3 października: Wrocław – Liverpool (3 razy w tygodniu),
4 października: Kraków, Poznań – Liverpool (3 razy w tygodniu),
12 października: Kraków – Shannon (3 razy w tygodniu),
25 października: Kraków, Wrocław – Frankfurt-Hahn (7 razy w tygodniu).
Przedstawiciele Ryanaira poinformowali również, że w ostatnim roku finansowym linie te przyniosły 302 mln euro zysku netto i przewiozły 35 mln pasażerów. W kolejnym roku zamierzają przewieźć 42 mln pasażerów.
Milionowego pasażera przewiózł pod koniec maja również Centralwings.

Jak poinformowały w tym tygodniu tanie linie easyJet, od maja 2005 roku obsłużyły one ponad 31,7 mln pasażerów, a w samym maju 2006 roku ponad 2,9 mln pasażerów. Przychód w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniósł ponad 1,5 mld funtów (wzrost o 21,1 proc.).

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego z końca maja, w pierwszym kwartale bieżącego roku tanie linie obsłużyły 43,5 proc. z ponad 2,5 mln pasażerów w ruchu regularnym w Polsce.

W tym samym okresie ubiegłego roku linie niskokosztowe posiadały jedynie 25,8 proc. udziału w tym segmencie rynku.

Ciągle zdecydowanie największą grupą w polskich portach lotniczych byli pasażerowie PLL LOT. Stanowili oni ponad 36 proc. wszystkich obsłużonych pasażerów w rynku przewozów regularnych.

Na drugim miejscu znalazł się niskokosztowy przewoźnik Wizz Air. Trzecią pozycję zajmuje Ryanair, a na kolejnych miejscach są: Centralwings, Lufthansa oraz SkyEurope.

Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *