TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ryanair stawia na Francję

Ryanair ogłosił Marsylię, jako miejsce lokalizacji swojej szesnastej bazy. Przewoźnik zainwestuje ponad 120 milionów dolarów w dwa nowe samoloty, które od listopada br. będą przewozić blisko milion pasażerów rocznie na 13 trasach z Marsylii do: Brukseli, Dublina, Eindhoven, Fezu, Frankfurtu, Glagow, Karlsruhe Baden, Londynu, Marrakeszu, Oudahda, Oslo, Porto i Rzymu.

Michael O’Leary, prezes Ryanair powiedział wczoraj w Marsylii: „Pierwsza baza Ryanair we Francji oznacza prawdziwy przełom dla wszystkich chcących latać z i do tego kraju, unikając przy tym wysokich cen Air France. Zrewolucjonizuje także turystykę w całej Prowansji. Nie doszłoby do tego, gdyby władze lotniska w Marsylii nie zbudowały niskokosztowego terminalu. To ta inwestycja zapewniła zwycięstwo Marsylii w rywalizacji, w której brało udział 5 innych niskokosztowych lotnisk.

Port lotniczy w Marsylii, który pomiędzy rokiem 2000 i obecnym, zanotował spadek liczby pasażerów z 6,5 miliona do 5,8 miliona, dzięki współpracy z Ryanair osiągnie na powrót rekordowy wzrost w latach 2006/2007.
Obecność Ryanair oznacza dobrą wiadomość dla biznesu i turystyki w Prowansji. Marsylia stanie się tanim lotniskiem południowej Francji, ponieważ Ryanair będzie przewozić tu blisko milion pasażerów rocznie. Nasza obecność utrzyma 1000 miejsc pracy i pozwoli Prowansji cieszyć się niskimi cenami lotów, kończąc tym samym kosztowny monopol Air France".

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *