TTG Polska Dziennik Turystyczny

Rzym: zatrzymać nieoficjalną sprzedaż biletów do Koloseum

Rzym

Musimy położyć kres nieoficjalnej sprzedaży biletów do Koloseum, które na kanałach równoległych osiągają „prawdziwie szalone” ceny – zaapelował sekretarz ds. turystyki Alessandro Onorato w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

„Tym miejscem zarządza nie Gmina Rzym, w przeciwnym razie już byśmy interweniowali, ale Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego Sangiuliano i Nadzór Archeologiczny. Bilet kosztuje 16 euro plus w przedsprzedaży, ale gdy tylko spróbujesz go kupić, od razu kończy się to porażką, ponieważ są firmy zorganizowane za granicą, które poprzez tzw. „boty”, zgarniają wszystkie bilety, podczas gdy użytkownik ani rzymskie lub włoskie agencje nie mogą ich już znaleźć” – poinformował Alessandro Onorato w nagraniu.

Zjawisko jest potępiane od jakiegoś czasu przez stowarzyszenia branży turystycznej. „Bilety można znaleźć minutę później na innych kanałach po 5/6-krotności ceny początkowej” – zauważył Onorato. W rezultacie „turyści przyjeżdżający do Rzymu nie mogą zobaczyć Koloseum, podczas gdy my robimy okropne wrażenie na arenie międzynarodowej”.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *