TTG Polska Dziennik Turystyczny

Samolot Air India lecący do USA musiał wylądować w Rosji. Co z pasażerami?

Air India
Fot: Pixabay

Samolot Air India lecący do USA miał problemy z silnikiem i został zmuszony do lądowania w Rosji. W związku z sankcjami pojawił się problem, w jaki sposób linia lotnicza odzyska swój samolot i co z amerykańskimi pasażerami. 

Lecący do San Francisco samolot Boeing 777, z 216 pasażerami i 16 członkami załogi na pokładzie, został zmuszony do zmiany kursu do Magadanu na dalekim wschodzie Rosji.

Wszyscy pasażerowie i załoga mieli zostać umieszczeni w hotelach.

Linie lotnicze Air India poinformowały, że wysyłają samolot zastępczy do Magadanu, aby pasażerowie mogli dokończyć podróż. Usterka samolotu, który znajduje się w Rosji, nie może zostać naprawiona prawdopodobnie z powodu braku części zamiennych, nie sprowadzanych z powodu sankcji.

Departament Stanu USA nie informuje, czy w samolocie znajdowali się obywatele USA, chociaż jest to wysoce „prawdopodobne”. Air India także nie ujawnia danych pasażerów.

Sytuacje przewidział niedawno dyrektor generalny United Airlines Scott Kirby podczas walnego zgromadzenia IATA. „Kiedy lecisz nad Rosją, korzystasz z rosyjskiego lotniska jako miejsca do przekierowania samolotów” – powiedział Kirby. „Jeśli pojawią się problemy mechaniczne lub medyczne, wylądujesz w Rosji” – dodał. „Co się dzieje z niektórymi wybitnymi obywatelami USA na pokładzie? To jest źródło potencjalnego kryzysu” – powiedział Kirby.

Kraje neutralne, takie jak Indie, pozwalają swoim liniom lotniczym na przelot nad rosyjską przestrzenią powietrzną.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *