TTG Polska Dziennik Turystyczny

Sky Europe komentuje

Publikujemy komunikat, jaki otrzymaliśmy od przedstawiciela linii Sky Europe:

„Szanowni Państwo, chciałbym skomentować ostatnie działania węgierskiego przewoźnika Wizz Air, który opisywał "drastyczne obniżenie przez Sky Europe ilości miejsc dla pasażerów" oraz porównywał SkyEurope do linii, które nie operują już w Polsce.

SkyEurope ogłosiło wczoraj olbrzymi rozwój w Europie Środkowej otwierając piątą bazę w regionie, w Pradze. Nasza strategia to skupianie się na całej Europie Środkowej a nie na jednym kraju bądź połączeniu. Jesteśmy linią paneuropejską i największym tanim, nisko-kosztowym przewoźnikiem w Europie Środkowej i Wschodniej. Żądamy przeprosin od węgierskiego przewoźnika, gdyż tego typu wypowiedzi godzą w dobre obyczaje. SkyEurope jest obecnie najlepiej dofinansowaną nisko-kosztową linią lotniczą w tej części Europy. Wejście na giełdę przyniosło firmie 60 milionów nowego kapitału. SkyEurope prowadzi bardzo przejrzystą politykę dotycząca sytuacji finansowej firmy. Zachęcamy i żądamy od Wizz Air tego samego i ujawnienia sytuacji finansowej przewoźnika.

Wizz Air nazywa pasażerów SkyEurope "opuszczonymi" oferując im loty do Budapesztu zamiast Bratysławy oraz do Brukseli zamiast Amsterdamu. To jasno pokazuje, że jest to tylko tania marketingowa sztuczka mająca na celu wypełnienie miejsc na słabo sprzedających się trasach. Wizz Air oferuje również połączenie Katowice – Mediolan/Bergamo dla pasażerów podróżujących do Bolonii, jednocześnie SkyEurope oferuje połączenie do Mediolanu Bergamo z Krakowa. Propozycja Wizz Air wskazuje jednoznacznie, iż przewoźnik ten chce przyciągnąć pasażerów, by ściągnąć z nich bardzo wysokie opłaty za rezerwację.

opłaty i podatki Wizz Air na trasie Katowice – Mediolan/Bergamo – Katowice: 157 PLN
opłaty i podatki SkyEurope na trasie Krakow – Mediolan/Bergamo – Krakow: 69,26 PLN

WAŻNE JEST TO, ŻE PRZY ZMIANIE REZERWACJI PASAŻEROWIE SKYEUROPE NIE PŁACĄ NIC ZA DOKONANIE TEJ ZMIANY (dotyczy lotów odwołanych)

Wizz Air w swojej krótkiej historii skasował już wiele lotów i zredukował liczbę wielu innych. Poniżej kilka przykładów tras, które skasował Wizz Air z Polski:
Katowice – Gdańsk
Warszawa – Barcelona
Katowice – Budapeszt
Katowice – Monachium
Katowice – Berlin
Katowice – Malmö
Katowice – Amsterdam

Ponadto Wizz Air, zredukował niedawno w znacznym stopniu swoje operacje na wielu trasach, m.in.:
Warszawa – Paryż/Beauvais,
Warszawa – Sztokholm/Skavsta,
Warszawa – Kowno,
Katowice – Dortmund,
Budapeszt – Paryż/Beauvais,
Budapeszt – Amsterdam,
Budapeszt – Warszawa ,
Budapeszt – Sztokholm/Skavsta,
Budapeszt – Bruksela/Charleroi,
Budapeszt – Frankfurt/Hahn.”

Eryk Klopotowski
Public Relations Manager

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *