TTG Polska Dziennik Turystyczny

SkyEurope otwiera nowa bazę w Pradze – 7 nowych połączeń

SkyEurope Airlines ogłosiła wejście na rynek czeski i otwarcie nowej bazy na lotnisku Praga RuzynĂ?.

W Pradze, w ciągu ostatnich lat nastąpił olbrzymi rozwój transportu lotniczego. Pomimo wielkiego wpływu na zwiększenie ruchu, przede wszystkim, z Wielkiej Brytanii, rynek w Pradze nie jest jeszcze nasycony i żadna tania linia lotnicza jeszcze nie ma tam bazy.

W kwietniu SkyEurope uruchamia  połączenia z czeskiej Pragi do: Amsterdamu, Barcelony, Mediolanu –Bergamo (od 10 kwietnia), Neapolu (od 13 kwietnia), Nicei (od 11 kwietnia), Paryża – Orly i Rzymu –Fiumicino (od 10 kwietnia). Z cenami od 14 euro ( w jedną stronę, bez opłat lotniskowych) SkyEurope ma zamiar zdemokratyzować transport lotniczy i oferować Czechom transport konkurencyjny dla pociągu, autobusu, czy samochodu.

SkyEurope jest jedynym tanim przewoźnikiem notowanym na giełdzie. Linie złożyły zamówienie na 16 (oraz planując opcje na kolejnych 16) nowych 149 miejscowych samolotów Boeing 737-700 Next Generation, które dostarczone będą w latach 2006 – 2009. Z samolotów dostarczonych w tym roku, 4 maszyny Boeing 737-700 przydzielone są do bazy w Krakowie, kolejne dwie zbazowane zostaną w Pradze.

Aby otworzyć bazę w Pradze w krótkim terminie, SkyEurope muszą przenieść czasowo część z zaplanowanych mocy przerobowych ze wszystkich baz do Pragi. Dlatego rozkład na sezon lato 2006 musi ulec zmianom we wszystkich bazach. W Wiedniu-Bratysławie, Budapeszcie, Krakowie i Warszawie – nastąpią ograniczenia liczby zaplanowanych lotów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *