TTG Polska Dziennik Turystyczny

Śladem generała Bema

Przed zbliżającym się sezonem turystycznym Tarnowskie Centrum Informacji prezentowało walory turystyczne Tarnowa i okolic na Węgrzech, z wyraźnym akcentem na postać gen. Józefa Bema – tarnowianina bohatera Polski i Węgier.

Byliśmy obecni na największej imprezie targowej na Węgrzech – UTAZAS 2006 w Budapeszcie oraz na lokalnych targach w zaprzyjaźnionym mieście Veszprem w rejonie Balatonu. Zarówno w węgierskiej stolicy jak i na prowincji stoisko Tarnowa było w centrum zainteresowania nie tylko ze względu na postać generała Józefa Bema ale również na prezentowanie ciekawej historii jak to Tarnów był stolicą Węgier. (od kwietnia do września 1528 r. na zamku w Tarnowie rezydował ówczesny król Węgier Jan Zápolya (Janos Zápolya), oczy całej Europy skierowane były na Górę Św. Marcina i niezwykłego gościa bawiącego u hetmana Jana Tarnowskiego).

Foldery w języku węgierskim, specjalna węgierska edycja "Wiadomości Tarnowskich", gadżety i konkursy oraz coraz bardziej popularna "Tarninówka"  rozchodziły się błyskawicznie.

Ponadto materiały o Tarnowie i regionie zostały dostarczone do zaprzyjaźnionego Miszkolca oraz do Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Budapeszcie. Łącznie rozdanych zostało kilka tysięcy materiałów.

Promocja Tarnowa trwa, oprócz Węgier, byliśmy już na targach w Berlinie, a przed nami jeszcze tej wiosny promocja w Warszawie oraz w Barcelonie. Ponadto, w związku z tym iż Tarnów jest członkiem Małopolskiej
Organizacji Turystycznej nasze materiały rozdawane były również na Ukrainie oraz we Francji.

www.it.tarnow.pl

www.go-tarnow.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *