TTG Polska Dziennik Turystyczny

Spadek ruchu turystycznego na Węgrzech

Jak podaje dziennik"Nepszabadsag" – węgierscy hotelarze tracą miliony forintów na trwających od ponad tygodnia protestach antyrządowych – podał we wtorek dziennik.

Węgierskie Stowarzyszenie Hoteli i Krajowy Komitet Turystyki Zagranicznej "poważnie się niepokoją oczekiwanym spadkiem ruchu turystycznego. Te obawy już się spełniają: do zapytanych przez nas budapeszteńskich hoteli napłynęły liczne grupowe rezygnacje" – pisze dziennik.

W hotelu Kempinski odwołano cztery konferencje, w tym dwie prestiżowe, rezygnując w sumie z tysiąca noclegów, co oznacza dla hotelu stratę kilkudziesięciu milionów forintów.

Dyrektorka hotelu "Le Meridien" Franciska Keserue powiedziała natomiast, że w ciągu kilku ostatnich dni jej hotel zanotował straty w wysokości 40 mln forintów (150 tys. euro) z powodu odwołanych noclegów.

Zniszczenie podczas protestów pomnika żołnierzy radzieckich bardzo zniechęciło do odwiedzania Węgier Rosjan, którzy po kilkudziesięcioletniej nieobecności wreszcie zaczęli tu przyjeżdżać – podkreśla dyrektor Narodowego Przedstawicielstwa Turystyki Węgierskiej (MT Zrt.) Gabor Galla.

Jak dodaje dziennik, spadek ruchu turystycznego odczuły też linie lotnicze obsługujące połączenia z Budapesztem.

Źródło: Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *