TTG Polska Dziennik Turystyczny

Spadek ruchu w Modlinie

Ryanair
Fot. Bartosz Karwacki

Podwyżki cen nie ominęły lotnisk. Na ten krok zdecydował się Port Lotniczy w Modlinie, podnosząc opłatę lotniskową.

W związku ze zmianą stawki jedyna linia korzystająca z tego lotniska – Ryanair ograniczył siatkę połączeń przenosząc część lotów na inne lotniska, w tym na warszawskiego Chopina. Spowodowało, więc to spadek ilości obsłużonych pasażerów.

W tym roku najsilniejszym miesiącem był marzec, w którym obsłużono ponad 225 000 pasażerów, a więc o 6,9% mniej niż w roku ubiegłym.

Również spadek liczby operacji lotniczych nie był tak dramatyczny jak w pierwszych dwóch miesiącach. W samym marcu było ich niewiele ponad 1,5 tys. czyli o niecałe 7% mniej niż w roku poprzednim.

Przez pierwsze miesiące tego roku w Modlinie pojawiło się jedynie 588 937 pasażerów, czyli o 9,6% mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zaś liczba wykonanych operacji lotniczych od początku roku wyniosła jedynie 3,9 tys. I była o 11,1% mniejsza w stosunku do analogicznego okresu z roku 2023.

Pod koniec lutego lotnisko w Modlinie podpisało umowę z Welcome w zakresie obsługi frachtu. Przypomnijmy jeszcze, że 2023 rok mazowiecki port zamknął rekordową liczbą obsłużonych 3 400 967 pasażerów. To był wynik o 8,8 proc. wyższy niż w 2022 roku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *