TTG Polska Dziennik Turystyczny

Spółka zarządzająca lotniskiem w Gdańsku – 3,1 mln zł zysku

Spółka Port Lotniczy Gdańsk miniony rok zamknęła zyskiem netto 3,1 mln zł, przy przychodach na poziomie 27,3 mln zł.

Oznacza to prawie 50-procentowy wzrost zysku netto i wzrost przychodów o 16,5 proc. – poinformowała spółka.

Kluczowe znaczenie dla wzrostu przychodów i zysku Portu Lotniczego Gdańsk w 2005 roku miał rozwój ruchu lotniczego generowanego głównie przez tanich przewoźników lotniczych. Nowe połączenia sprawiły, że w 2005 roku przez gdański port lotniczy przewinęło się 672,1 tys. pasażerów – o 44,0 proc. więcej niż w 2004 roku – podała spółka.

Jak wynika z komunikatu, wraz z letnim rozkładem lotów 2006 zostanie uruchomionych siedem nowych połączeń lotniczych z Gdańska do lotnisk w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji, obsługiwanych przez czterech tanich przewoźników lotniczych: Centralwings, Germanwings, Ryanair i Wizz Air. Oznacza to zwiększenie ruchu na tym lotnisku o 22 loty tygodniowo. Spółka prowadzi rozmowy na temat uruchomienia kolejnych połączeń z Gdańska.

Plany na rok 2006 zakładają, że łączna liczba pasażerów korzystających z połączeń lotniczych obsługiwanych przez Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wzrośnie o 49,9 proc. i osiągnie nieco ponad 1 mln. Planowany zysk w roku 2006 ma wynieść 4,4 mln zł, przy przychodach 35 mln zł.
 
Źródło: Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *