TTG Polska Dziennik Turystyczny

Sportowa przynęta Kambodży

Angkor Wat, Kambodża
Fot. Pexels

Kambodża promuje turystykę sportową w ramach kampanii Visit Cambodia Year 2023, przygotowując się do organizacji Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej (SEA Games), które mają odbyć w maju.

Prak Vuthy, dyrektor departamentu marketingu zagranicznego i promocji Ministerstwa Turystyki, powiedział, że igrzyska posłużą jako katalizator promocji turystyki sportowej w całym kraju. „W tym roku Kambodża będzie gospodarzem SEA Games i ASEAN Para Games, co jest bardzo ważne dla kraju” – podkreślił Prak Vuthy.

Oba wydarzenia mogą przyciągnąć do Kambodży od 250 tys. do 500 tys. międzynarodowych turystów. SEA Games odbędą się od 5 do 17 maja, a następnie ASEAN Para Games 2023 – od 3 do 9 czerwca.

Prak zaznaczył, że w Kambodży co roku odbywa się wiele wydarzeń sportowych, które przyciągają turystów z całego świata, w tym Półmaraton Angkor w grudniu i Ultra-Trail Angkor w lutym, a także różne międzynarodowe imprezy kolarskie. Dodał, że południowe wybrzeże Kambodży jest również idealne do uprawiania sportów wodnych, w tym żeglarstwa i żeglarstwa, a opracowywane są bardziej sportowe trasy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *