TTG Polska Dziennik Turystyczny

Spotkania z kuchnią i kulturą żydowską w Gościńcu Kołomyja

Gościniec Kołomyja (Konstancin Jeziorna, ul. Od Lasu 23) wchodzi w nowy sezon z zupełnie nową, wyjątkową ofertą kulturalną.

Już od 29 września, przez cały najbliższy kwartał, zapraszamy na spotkania z kulturą i kuchnią żydowską. Amatorom żydowskich przysmaków Szef Kuchni proponuje między innymi Złoty Joich, zwany także Złotą Zupą, czyli zupę gotowaną na kurze z drobnymi kawałkami smakowitego mięsa, znaną z tradycyjnych wesel żydowskich, gdzie podawana jest w ramach pierwszego dania. Spróbować będzie można także pieczonych w piecu gęsich szyjek faszerowanych z masą ziemniaczaną albo kurczęcia a la Bełz, duszonego z owocami i podawanego z ryżem i zieloną sałatą. Gościom nie zabraknie koszernej wódeczki, do której najlepszą zakąską będzie Gefilte Fisch – Karp po żydowsku, zmielony z macą i cebulką z dodatkiem migdałów i rodzynek zalany smakowitym rybnym wywarem. Wszyscy piątkowi Goście Kołomyji mogą liczyć na gratisowy poczęstunek w postaci macy z pysznym twarożkiem w ramach tradycyjnego w restauracji "czekadełka", które umili czas oczekiwania na zamówione dania.

Zabawić będzie się można przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu klezmerskiego i podczas występów artystów z Teatru Żydowskiego, którzy na tę okazję przygotowali specjalny repertuar. Serdecznie zapraszamy na żydowskie piątki do Gościńca Kołomyja!

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *