TTG Polska Dziennik Turystyczny

Średniowieczny Festyn w Gostyniu

W sobotę i niedzielę 16 i 17 września 2006 r. w Gostyniu pojawią się średniowieczni wojowie. Będzie można obejrzeć rycerzy w akcji – jednym z najatrakcyjniej zapowiadających się punktów programu jest inscenizacja bitwy. Nie zabraknie efektów specjalnych, którym sprzyjać będzie zmrok.

Już w piątek wojowie z całej Polski zjadą do Gostynia. Uroczyste otwarcie zaplanowano w sobotę o godzinie 10.00 na gostyńskim rynku.

Po otwarciu rycerze przemaszerują deptakiem, udając się ulicą Kolejową i S. Helsztyńskiego na łąkę za kościołem farnym, gdzie odbywać się będą turnieje. Przewidziano między innymi rywalizację łuczników, rzut włócznią, turniej bojowy i bieg dam. Współzawodnictwu towarzyszyć będą liczne pokazy i występy.

O godzinie 18.00 w kościele farnym odprawiona zostanie msza święta w intencji założycieli miasta i fundatorów najstarszej w grodzie nad Kanią świątyni.

Po nabożeństwie, już o zmroku, rozpoczną się przygotowania do bitwy, a zaraz potem inscenizacja zbrojnego starcia.

W niedzielę w rolę średniowiecznych rycerzy będą mogli wcielić się mieszkańcy. Dla nich przeznaczone będą turnieje: łuczniczy i rzutu włócznią. Organizatorzy, którymi są działacze Gostyńskiego Towarzystwa Historycznego, przewidzieli także konkursy wiedzy o kościele farnym i o historii miasta. Na archeologiczne pogawędki zaprosi wszystkich Łukasz Lisiecki, zaś na wycieczkę po farze z przewodnikiem – Zdzisław Kamiński.

W części artystycznej wystąpi grupa Celtic Folk oraz Zespół Muzyki Dawnej „Rocal Fuza”.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *