TTG Polska Dziennik Turystyczny

Sri Lanka: pierwsza duża turystyczna kampania marketingowa od 15 lat

Sri Lanka
Fot. Pexels

Sri Lanka wreszcie przygotowuje się do rozpoczęcia pod koniec lipca nowej kampanii marketingowej dotyczącej turystycznych destynacji.

12-miesięczna kampania, która jest warta 1,45 miliarda rupii (17,6 miliona USD), zostanie skierowana na kluczowe rynki: Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Włochy, Indie, Ukrainę, Rosję, Azję Zachodnią, Skandynawię, Koreę Południową, Japonię i Australię. W ramach kampanii Sri Lanka zobowiąże się również do udziału w targach turystycznych na innych rynkach.

Jest to pierwsza tak duża kampania promocyjna na Sri Lance od 15 lat. „Powołaliśmy agencję strategiczną i kreatywną, a agencja PR i media społecznościowe zostaną wkrótce utworzone. Następnie rozpoczniemy dwuetapową kampanię marketingową, której pierwszy etap, rozpoczynająca się pod koniec lipca, koncentruje się na odmłodzeniu Sri Lanki” – powiedział Chalaka Gajabahu, prezes Biura Promocji Turystyki Sri Lanki.

„Niektóre zagraniczne kanały telewizyjne wciąż pokazują sceny z antyrządowych protestów, które miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. Przeszliśmy długą drogę w naszym powrocie do zdrowia i musimy powiedzieć światu, że Sri Lanka jest bezpiecznym i przyjaznym miejscem” – dodał Chalaka Gajabahu.

Ponad 1000 wpływowych osób z mediów społecznościowych z kluczowych rynków Sri Lanki zostało zaproszonych w tym roku do trwającej właśnie kampanii Seeing is Believing.

Gajabahu powiedział również, że opracowywany jest model, który umożliwi przyciąganie turystów we wszystkich porach roku i zaprezentowanie różnorodnych atrakcji Sri Lanki.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *