TTG Polska Dziennik Turystyczny

Statkiem wycieczkowym na zaćmienie słońca

Queen Mary 2
Fot. Cunard Cruise Line

Cunard Cruise Line zapowiedział, że trasy sierpniowych rejsów statków wycieczkowych zostaną wytyczone w ten sposób, aby ich pasażerowie mogli podziwiać zaćmienie słońca w całej okazałości.

Królowe Cunarda – Queen Mary 2, Queen Victoria i Queen Anne – popłyną do niezwykłych miejsc, bezpośrednio na trasie następnego zaćmienia słońca.

Queen Mary 2 wyruszy w 14-dniowy rejs przez Norwegię i Islandię w dniach 4–18 sierpnia 2026 r. Podczas noclegu w Reykjaviku wieczorem 12 sierpnia goście będą mieli okazję być świadkami zaćmienia słońca. Podróżni będą mieli dodatkowo okazję podziwiać piękno fiordów, grzmiących wodospadów i zapierających dech w piersiach krajobrazów Morza Północnego i Oceanu Atlantyckiego.

Queen Anne przemierzy Hiszpanię i Francję podczas siedmiodniowej podróży startującej z Southampton w Anglii. W dniach 9–16 sierpnia 2026 r. goście będą mogli odwiedzić hiszpańskie porty Santander, La Coruña i Gijon, a następnie zatrzymać się w Zatoce Biskajskiej, aby zwiedzić urocze miasteczko Pauillac we Francji. Pasażerowie będą mogli obserwować zaćmienie słońca w La Coruña.

Queen Victoria wyruszy w siedmiodniowy rejs ( 10–17 sierpnia 2026 r.) po zachodniej części Morza Śródziemnego z Civitavecchia (niedaleko Rzymu we Włoszech), by dotrzeć do Barcelony w Hiszpanii. Podczas tego rejsu goście odwiedzą Tarragonę i Palma de Mallorca w Hiszpanii, a także Villefranche i Tulon we Francji. 12 sierpnia, po dniu spędzonym w historycznym mieście Tarragona, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, goście wejdą na pokład Queen Victoria, aby móc podziwiać zaćmienie słońca.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *