TTG Polska Dziennik Turystyczny

Strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Loty we Francji odwołane

Flaga Francji
Fot. Usnplash

W poniedziałek na kilku francuskich lotniskach w całym kraju odwołane zostaną loty z powodu zaplanowanego na 20 listopada strajku francuskich związków kontroli ruchu lotniczego.

DGAC, francuski Urząd Lotnictwa Cywilnego, zwrócił się do linii lotniczych o odwołanie 25 proc. lotów na lotniskach Paryż-Orly i Tuluza-Blagnac ze względu na trwającą akcję strajkową.

Według doniesień francuskich mediów oczekuje się, że na lotniskach Bordeaux-Mérignac i Marsylia-Prowansja wskaźnik odwołanych lotów wyniesie 20 proc.

Związki zawodowe kontroli ruchu lotniczego wezwały kontrolerów do strajku przeciwko zatwierdzonej przez Zgromadzenie Narodowe ustawie, która nakłada na administratorów obowiązek indywidualnego zgłaszania zamiaru strajku z 48-godzinnym wyprzedzeniem.

Obecnie związki zawodowe kontroli ruchu lotniczego są zobowiązane do powiadamiania o akcji strajkowej z pięciodniowym wyprzedzeniem, ale indywidualni pracownicy nie muszą deklarować swojego udziału, w przeciwieństwie do innych pracowników sektora, jak podaje „Le Figaro”.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *