TTG Polska Dziennik Turystyczny

Strona POT zhakowana?

Błąd 502 POT

Błąd 502 – taki komunikat wyświetlał się dziś od rana (12 kwietnia b.r.) na stronach portalu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Komunikat o błędzie 502 – zła brama (ang. 502 Bad Gateway) oznacza, że napotkałeś problem podczas próby połączenia z witryną internetową. Dzieje się tak, ponieważ serwer, który próbuje wyświetlić stronę internetową, otrzymał nieprawidłową lub niekompletną odpowiedź od innego serwera, z którym się komunikuje. Rzadko się zdarza by problem występował po stronie użytkownika więc, w przypadku napotkania takiego błędu, proszę „nie regulujcie odbiorników”.

O godzinie 7:45 strona ruszyła i już wyświetla się poprawnie. Miejmy nadzieję, że przyczyną awarii nie był atak hakerski, którego skutki dopiero odczujemy. W obliczu kłopotów jakie z powodu pandemii, ośmioletnim okresem nieudolnych rządów i toczącej się w sąsiednim kraju wojny przeżywa branża, ewentualne ataki na rządowe serwery mogą jeszcze bardziej ją osłabić.

O przyczynach zaistniałych problemów z serwerem POT poinformujemy zaraz po uzyskaniu odpowiedzi od rzecznika organizacji.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *