TTG Polska Dziennik Turystyczny

Światowi liderzy o przyszłości zrównoważonej turystyki na ATM 2023

Arabian Travel Market

Przedstawiciele branży turystycznej z całego świata, podczas 30. edycji Arabian Travel Market (ATM), która odbędzie się w Dubaju w dniach 1-44 maja 2023 r., poszukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób sektor turystyczny „pracuje w kierunku zerowej emisji netto”.

W czterodniowym wydarzeniu weźmie udział ponad 150 prelegentów i odbędzie się 63 sesji, podczas których przedstawiciele branży z całego świata przedstawią, w jaki sposób pracują nad dekarbonizacją w sektorze turystycznym. Ministrowie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu, Omanu, Jordanii, Jamajki i Hiszpanii dołączą do wielu osobistości z sektora prywatnego, aby podzielić się wiedzą oraz zbadać możliwości i wyzwania na drodze do zerowej emisji netto.

– Zamierzamy wykorzystać 30. edycję ATM do stawienia czoła jednemu z najważniejszych wyzwań stojących przed naszym sektorem, którego odzwierciedleniem jest hasło „Praca w kierunku zerowej emisji netto”. Większy udział zaproszonych gości w tegorocznych targach pokazuje powagę, z jaką globalni specjaliści ds. turystyki i decydenci polityczni podchodzą do zrównoważonego rozwoju – mówi Danielle Curtis, dyrektor Arabian Travel Market.

Kategoria zrównoważonego rozwoju uwzględniona zostanie również podczas corocznych nagród dla wystawców. Zostaną oni wyróżnieni na podstawie stopnia, w jakim uwzględniły wpływ swoich stoisk na środowisko, a także wysiłków na rzecz zmniejszenia śladu węglowego.

Aby uzupełnić temat zrównoważonego rozwoju na ATM 2023, Global Stage będzie gospodarzem szeregu sesji poświęconych kluczowym zagadnieniom branżowym, takim jak hotele i hotelarstwo, lotnictwo i transport, MICE i podróże służbowe, inwestycje, odpowiedzialna turystyka, dywersyfikacja siły roboczej oraz wschodzące sektory, takie jak atrakcje, rejsy wycieczkowe, wellness i turystyka kulturalna.

W tym roku powróci również scena ATM Travel Tech Stage, która pokaże, w jaki sposób najnowsze innowacje, w tym sztuczna inteligencja, metaverse, kryptowaluty i duże zbiory danych, napędzają turystykę odpowiedzialną ekologicznie.

W tym roku w Arabian Travel Market weźmie udział ponad 2000 wystawców i ponad 34 000 uczestników z ponad 150 krajów.

Jeśli chcesz zarejestrować się na ATM 2023, kliknij tutaj: https://www.wtm.com/atm/en-gb/enquire.html.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *