TTG Polska Dziennik Turystyczny

Święto Narodowe Republiki Boliwii

6 sierpnia w 181 rocznicę proklamowania niepodległości obchodzone jest Święto Narodowe Boliwii. Boliwia to najwyżej położony i najbardziej odizolowany kraj obu Ameryk – często nazywana jest "Tybetem Ameryk." Jest to także najbardziej indiański kraj, ponad połowa ludności zachowała indiańskie tradycje i wierzenia.

Bogactwa kulturowe i naturalne Boliwii sprawiają, że jest ona niezwykle interesująca dla odwiedzających. Ogromna różnorodność krajobrazów, barwne i żywe kultury indiańskie oraz pozostałości starożytnych cywilizacji co roku przyciągają turystów z całego świata.

Boliwia pod względem powierzchni jest piątym krajem Ameryki Południowej. Jest prawie czterokrotnie większa od Polski. Graniczy z Peru, Brazylią, Paragwajem, Argentyną i Chile. Zachodnią część kraju zajmują Andy (Kordyliera Zachodnia, Kordyliera Wschodnia, Kordyliera Środkowa) oraz ograniczony przez nie płaskowyż Altiplano, w którego północnej części znajduje się jezioro Titicaca – największe w Ameryce Południowej.  Wiele szczytów liczy ponad 6 tys. m n.p.m.

Klimat Boliwii, uważany za gorący, jest bardzo zróżnicowany. Najwyższe opady w porze deszczowej występują na obszarze lasów równikowych w północnej części Równiny Boliwijskiej. Najmniejsze opady otrzymuje południowa część kraju.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *