TTG Polska Dziennik Turystyczny

Szantymeni po raz siódmy w Porcie w Tyskim Muzeum Piwowarstwa

Już po raz siódmy spotka się 26 i 27 sierpnia br. w Tyskim Muzeum Piwowarstwa brać żeglarska. Wszystko z miłości do mórz i oceanów, do których z Tychów trochę daleko. Na pubowej scenie Muzeum zagrają w specjalnej edycji spotkań z muzyką żeglarską zespoły, które będą gwiazdami plenerowego festiwalu Port Pieśni Pracy, odbywającego się w tych samych dniach na terenie ośrodka Paprocany w Tychach.

Przez dwa dni pub Muzeum Piwowarstwa stanie się zatem specjalną festiwalową tawerną, czynną do późnej nocy dla posiadaczy konkursowych wejściówek.

Nowością tegorocznej edycji festiwalu jest rozszerzenie akcji charytatywnej. Tradycyjnie bowiem ideą i przesłaniem imprezy jest gromadzenie środków na rzecz Polskiego Sztucznego Serca. W tym roku pojawi się dodatkowo temat wsparcia tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta.

W pierwszy wieczór 26 sierpnia (sobota) o godz 23.30, czyli po zakończeniu koncertu plenerowego w Paprocanach usłyszymy na scenie pubowej Muzeum Piwowarstwa kilka świetnych formacji: Pchnąć W Tę Łódź Jeża z Chorzowa, Smugglers z Gdyni, DNA z Żyrardowa oraz Zejman i Garkumpel z Warszawy. W przeciwieństwie jednak do samego festiwalu plenerowego wstęp na koncerty w tawernie przeznaczone są tylko dla tych, którzy zdobędą wejściówki w specjalnym konkursie.

I to również dla nich grać i śpiewać będzie się w pubie Muzeum Piwowarstwa w drugi wieczór 27 sierpnia (niedziela) od 23.30. A wystąpią: Atlantyda z Gdyni, Mechanicy Shanty, Orkiestra Samanta z Wrocławia oraz Ryczące Dwudziestki z Bytomia. W składzie tak doświadczonych szantymenów, podobnie jak w ubiegłym roku, narodzą się z pewnością typowe dla tawern wspólne wykonania klasycznych pieśni morza. Do późnej nocy kołysać się będą z publicznością stare modele żaglowców, które na początku wieku XX zdobiły powały warzelni w Tyskim Browarze, a teraz zagościły na stałe w Muzeum.

Jak zdobyć wejściówkę na te nietuzinkowe koncerty? Jest kilka sposobów. Można skorzystać z konkursu na stronie Szantymaniak.pl. Można również w dniu 22 sierpnia od 11 do 12 zadzwonić bezpośrednio do Muzeum pod nr 32 327 84 30 i na hasło PORT W MUZEUM otrzymać jedną z  wejściówek. Wejściówki są podwójne i przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *