TTG Polska Dziennik Turystyczny

„Szlaki Europy” z Opera Romana Pellegrinaggi

Opera Romana Pellegrinaggi (www.orpnet.org) zaprezentuje katalog „Szlaki Europy” („I cammini d’Europa”) w dniach 18-22 lutego na targach BIT w Mediolanie.

 

Targi BIT są jedną z największych imprez, prezentujących włoskie produkty turystyczne. Katalog powstał dzięki współpracy z GEIE „Cammini d’Europa” (Gruppo Europeo di Interesse Economico).

„Szlaki Europy” to inicjatywa, mająca na celu popularyzację Tras Kulturalnych rekomendowanych przez Radę Europy: ważnego w epoce średniowiecza szlaku pielgrzymkowego z Canterbury do Rzymu („Vie Francigene”, o długości 1 600 km) i „Szlaków Santiago” („Cammini di Santiago”) oraz obszarów, przez które te szlaki przebiegają.

Dzięki kluczowi tematycznemu w katalogu można szukać informacji pod kątem miejsc kultu religijnego, zabytków historii, atrakcji kulturalnych, tradycji i produktów regionalnych.

Katalog proponuje co dwa tygodnie wycieczki grupowe z pilotem szlakiem pielgrzymów z Mediolanu do Rzymu („La via di Sigerico”), z Lukki do Aosty, „włoską” część szlaku z Canterbury do Rzymu („Via Francigena del Sud”) oraz „szlak jerozolimski” – prowadzący z Rzymu, przez via Appia i via Appia Traiana, do Brindisi i Otranto. Tę ofertę po raz pierwszy we Włoszech proponuje Opera Romana. 

Spośród pieszych szlaków pielgrzymkowych warto zaznaczyć ostatnie 100 km szlakiem do Santiago de Compostela. Jest to specjalny program dla osób w każdym wieku, całych rodzin, a w szczególności młodzieży.

Katalog dopiero co został zaprezentowany w wersji hiszpańskojęzycznej na targach Fitur w Madrycie, a teraz jest dystrybuowany na stoisku Opera Romana Pellegrinaggi  na targach BIT w Mediolanie. „BIT 2006 to okazja do rozpowszechnienia „Szlaków Europy” zarówno na rynku włoskim, jak i międzynarodowym” – powiedział Giovanni Capece, dyrektor „Szlaków Europy G.E.I.E. „Dzięki formule „multitarget”, jaką mają targi BIT, będziemy mogli zaprezentować się tym, którzy nas jeszcze nie znają, ale także dostarczyć najbardziej ukierunkowaną i wyczerpującą informację doświadczonym  pielgrzymom” – dodaje Capece.

„Szlaki Europy” to efekt międzynarodowej współpracy. Ma na celu promocję turystyczną i kulturalną regionów Włoch, Francji i Hiszpanii, przez które biegną prezentowane szlaki pielgrzymkowe.  Rezerwacji można dokonywać od kwietnia w biurach Opera Romana Pellegrinaggi.

Informacje:
www.orpnet.org
www.camminideuropageie.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *