TTG Polska Dziennik Turystyczny

Szwajcaria – (k)rajem dla polskich turystów

Polacy coraz chętniej odwiedzają Szwajcarię. Turyści przyjeżdżają głównie na narty, ale dużą popularnością cieszą się też ośrodki spa & wellness.

Wzrost zainteresowania związany jest z działalnością Switzerland Tourism w Polsce.

Według wstępnych danych Szwajcarskiego Urzędu Statystycznego w 2005 roku Polacy łącznie spędzili w szwajcarskich hotelach 77 519 nocy. Stanowi to 17,2% wzrost w porównaniu z rokiem 2003. Polacy najchętniej odwiedzali Szwajcarię w grudniu. Wtedy to odnotowano prawie 30% wzrost noclegów w hotelach.

Taki wynik Szwajcaria zawdzięcza kampanii zimowej, w której wykorzystane zostały autobusy miejskie, city light’y, czyli podświetlane tablice w centrum Warszawy oraz impreza zorganizowana na warszawskim Torwarze. Na zaproszenie Switzerland Tourism zwiedzać Szwajcarię pojechało już 29 polskich dziennikarzy, w tym roku w planach są 4 wyjazdy studyjne. Pojawią się nowe foldery w języku polskim, a w grudniu po raz drugi odbędzie się mecz curlingowy organizowany na warszawskim Torwarze.

Zainteresowanie Szwajcarią wśród przedstawicieli branży turystycznej wzrasta. Adriana Czupryn ze Switzerland Tourism w Polsce odnotowuje „coraz większą kreatywność biur podróży w przygotowaniu oferty szwajcarskiej”. Polscy touroperatorzy chętnie nawiązują współpracę ze szwajcarskimi ośrodkami. W listopadzie 2005 roku 12-osobowa grupa przedstawicieli Szwajcarii przyjechała na workshop do Warszawy. O popularności tego kraju świadczy też znaczny wzrost odwiedzin strony internetowej www.mojaszwajcaria.pl .

ES

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *