TTG Polska Dziennik Turystyczny

Szwajcaria: letnie święta

Jak co roku 1 sierpnia z okazji święta narodowego w całym kraju organizowane są parady, koncerty i pokazy sztucznych ogni. Szczególnie zapraszają Ascona w Ticino i Martigny w Wallis, gdzie planowane są wielkie pokazy fajerwerków, a w Engelbergu u stóp szczytu Titlis wystąpi DJ Bobo. Tego dnia w 1291 roku na łączce Rütli nad Jeziorem Czterech Kantonów podpisano porozumienie, które dało początek Konfederacji Szwajcarskiej.

W dniach  3-13 sierpnia będzie obchodzone Święto Genewskie, które jest najważniejszym letnim wydarzeniem w Genewie. Na scenach ustawionych nad brzegiem Jeziora Genewskiego odbędą się koncerty muzyków z całego świata, restauracje zaserwują dania ze wszystkich kantonów, a kulminacyjnym momentem będzie wielki pokaz sztucznych ogni przy akompaniamencie muzyki celtyckiej. W 2005 roku Święto Genewskie odwiedziło ponad 2 miliony gości. Geneva Tourism przygotował specjalną ofertę: od 89 CHF za nocleg w pokoju dwuosobowym.

Dalsze informacje: www.fetes-de-geneve.ch

A we wrześniu (1-3) w Interlaken będzie obchodzone Święto Unspunnen.  Ubiegłoroczna powódź spowodowała przełożenie obchodów tego święta na następny rok. Święto Unspunnen to największe, szwajcarskie święto ludowe, które organizowane jest co 12 lat. W tym roku obchodzi 200 + 1 urodziny. Jego nazwa wywodzi się od historycznej łąki Unspunnenmatte w Interlaken. Początkowo było to święto pojednania często zwaśnionych ze sobą mieszkańców Berna i Berneńskiego Oberlandu. Dziś Szwajcarzy ze wszystkich zakątków kraju przyjeżdżają do Interlaken, aby konkurować w tradycyjnych dyscyplinach, jak jodłowanie, wymachiwanie flagami i oczywiście rzucanie kamieniem, który waży 167 funtów. Te ostatnie zawody są gwoździem obchodów Unspunnen.

Więcej informacji: www.unspunnenfest.ch

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *