TTG Polska Dziennik Turystyczny

Szwajcarzy nie uznają rosyjskich paszportów z okupowanej Ukrainy

Rosyjskie paszporty
Fot. Canva

Szwajcaria dołącza do UE i nie będzie uznawać fałszywych „rosyjskich paszportów” z okupowanych terytoriów Ukrainy.

Rada Federalna Konfederacji Szwajcarskiej wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że ​​konfederacja nie będzie uznawać rosyjskich paszportów wydanych mieszkańcom czterech ukraińskich regionów nielegalnie anektowanych i okupowanych przez Rosję podczas wojny w Ukrainie.

„Nowe rosyjskie dokumenty podróży [wydawane w nielegalnie okupowanych regionach Ukrainy] nie dają już prawa do uzyskania wizy ani przekraczania granic zewnętrznych strefy Schengen. Stosowna decyzja została podjęta przez UE 8 grudnia 2022 roku. Rada Federalna podjęła tę decyzję na posiedzeniu 11 stycznia 2023 roku” – czytamy w oświadczeniu szwajcarskiego rządu.

„Komisja Europejska określa, które dokumenty podróży wydane po określonej dacie nie będą już akceptowane. Można zrobić wyjątki, jeśli posiadacze dokumentów podróży byli już obywatelami Rosji przed datą graniczną, a także dla ich zstępnych, nieletnich i osób niepełnosprawnych” – dodała Rada Federalna Konfederacji Szwajcarskiej .

We wrześniu 2022 r. Szwajcaria oświadczyła, że ​​nie uzna włączenia separatystycznych „republik ludowych” Doniecka i Ługańska oraz anektowanych i okupowanych obwodów zaporoskiego i chersońskiego do Federacji Rosyjskiej.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *