TTG Polska Dziennik Turystyczny

Tajlandia: Pokój poprzez turystykę

Srettha Thavisin
Srettha Thavisin – Premier Tajlandii

„Kiedy ludzie będą mieli pieniądze w kieszeniach, zapomną o swoich konfliktach.” W tym prostym uzasadnieniu podsumowano główny cel historycznej wizyty tajskiego premiera pod hasłem „Pokój poprzez turystykę”. Wizyta w najbardziej wysuniętych na południe prowincjach królestwa odbyła się w dniach 27–29 lutego.

Premier odwiedził islamskie meczety, chińskie sanktuaria i świątynie buddyjskie, lokalne muzea i targi oraz zagłębił się w lokalną kulturę i kuchnię. Wszystko to miało na celu promowanie wielokulturowego współistnienia i skupienie się na korzyściach gospodarczych wynikających z uczynienia odwiedzanych prowincji przyczółkiem między Północą a Południem ASEAN.

– Tajlandia będzie odgrywać wiodącą rolę w promowaniu pokoju na świecie – mówił premier podczas swojego oświadczenia politycznego złożonego parlamentowi po objęciu urzędu we wrześniu 2023 r.

Sygnalizując wyraźną zmianę polityki tajskiego rządu w kierunku odchodzenia od represji, wizyta była zgodna z dążeniem tego kraju do podniesienia swojej pozycji międzynarodowej. Podniosła także definicję zrównoważonego rozwoju na nowy poziom, przekazując branży turystycznej w Tajlandii i na całym świecie, że budowanie pokoju i harmonii powinno iść na równi z recyklingiem plastiku i ograniczaniem marnowania żywności.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *