TTG Polska Dziennik Turystyczny

Tajlandia: rezerwacje spadają z powodu problemów gospodarczych Chin

Wielki pałac w Bangkoku, Tajlandia
Fot. Unsplash

Problemy gospodarcze Chin wpływają na turystykę przyjazdową do Tajlandii, co skutkuje niskim poziomem rezerwacji na święta Złotego Tygodnia odbywające się w październiku.

Surawat Akaraworamat, wiceprzewodniczący Rady Turystyki Tajlandii poinformował, że biura podróży zgłosiły wolniejsze niż zwykle rezerwacje na Święto Narodowe Chin, jedno z najdłuższych świąt w tym kraju. Zdaniem Surawat Akaraworamata, winne jest wolne ożywienie gospodarcze w Chinach, które odbija się na wydatkach w miarę zbliżania się deflacji. Dodał, że dodatkowo chiński rząd promuje turystykę krajową, aby stymulować lokalną konsumpcję.

Wiceprzewodniczący Rady Turystyki Tajlandii dodał, że ponieważ Chiny nadal promują eksport, a osoby podróżujące służbowo odwiedzają inne kraje, Tajlandia powinna nakierować marketing w kierunku segmentu MICE i niezależnych turystów, zamiast koncentrować się na grupach wycieczkowych.

Surawat przewiduje, że Tajlandia może odwiedzić 500 tys. chińskich turystów miesięcznie w czwartym kwartale tego roku. W 2019 roku kraj witał 1 milion odwiedzających miesięcznie z Chin.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *