TTG Polska Dziennik Turystyczny

Tajlandia uchyla program złotych wiz i podnosi ceny nawet o 500 proc.

Wielki pałac w Bangkoku, Tajlandia
Fot. Unsplash

Program złotej wizy Thai Elite do Tajlandii przeszedł znaczną modernizację i obecnie nosi nazwę „Tajlandia Privilege”. Ceny w przypadku różnych pakietów wzrosły od 50 proc. do nawet 500 proc.

Poprzednia wiza Thai Elite, wyceniona na milion bahtów (28 587 dolarów) i dostępna dla wszystkich, ustąpiła miejsca ekskluzywnej karcie Reserve Card, która jest dostępna wyłącznie za zaproszeniem i ograniczona do zaledwie 100 nowych członków rocznie. Jej koszt to pięć milionów bahtów. Posiadacze Karty Rezerwowej mogą utrzymać dobrą passę dzięki pięcioletnim przedłużeniom, każde za zaledwie 10 proc. aktualnej wartości karty Rezerwowej, jeśli zdecydują się na przedłużenie.

Tymczasem popularny pięcioletni pakiet wizowy, wcześniej wyceniany na 600 000 bahtów, został przemianowany na Złotą Kartę, obecnie wycenianą na 900 000 bahtów. Dodatkowe opcje obejmują kartę Diamentową (15 lat za 2,5 miliona bahtów) i kartę Platinum (10 lat za 1,5 miliona bahtów).

Około jeden procent emigrantów i turystów długoterminowych w Tajlandii należy do istniejącego programu Thai Elite, który liczy 31 500 członków i według doniesień wniósł do gospodarki kraju ponad 50 miliardów bahtów.

„Tylko w roku 2023 osiągnęliśmy około 7500 miliardów bahtów, co oznacza wzrost liczby członków o ponad 11 500. Oznacza to wzrost o 210 procent w porównaniu z przychodami z 2022 roku” – podkreślił Manatase Annawat, prezes Thailand Privilege Card Co. (TCP), spółki zależnej Urzędu Turystyki Tajlandii, która zarządza wizami.

W ramach nowego programu TCP chce zwiększyć liczbę członków o 10 000 w nadchodzącym roku.

O aktualne pakiety Thai Elite można ubiegać się do 15 września. Zostaną one wycofane i zastąpione nowymi pakietami 1 października 2023 r.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *