TTG Polska Dziennik Turystyczny

Targi turystyczne Piknik nad Odrą 2024

Piknik nad Odrą
Fot. Bartosz Karwacki

W dniach 11-12 maja na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbyła się 33. edycja  jednych z najstarszych, po poznańskim Tour Salonie, targów turystycznych Piknik nad Odrą oraz 20 lecie tej imprezy w wydaniu plenerowym.

Tegorocznym krajem partnerskim była Tunezja, a regionem partnerskim jest obchodzące w tym roku 25 lecie Mazowsze.

W targach tych wzięło udział ponad 200 wystawców z całego świata, prezentujący kraje, miasta regiony, hotele, biura podróży i atrakcje turystyczne jak np. spływ Dunajcem.

Nowością tej imprezy była strefa ,,Discovery Pomeranian”, w której na gości czekało 24. wystawców polsko-niemieckich. To idealne miejsce i jedyna okazja do rozmów o Euroregionie Pomerania z wystawcami, a także do odkrywania nowych miejsc na pograniczu polsko-niemieckim, za pomocą najnowocześniejszej technologii VR. Przy stoisku multimedialnym na strefie “Discover Pomerania” odwiedzający również mogli wziąć udział w wirtualnym quizie turystycznym.

Piknik nad Odrą
Fot. Bartosz Karwacki

Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Flisaków Pienińskich, którzy prezentowali ofertę spływu Dunajcem. Ciekawe również stoiska przygotował Dolny Śląsk. Tu szczególnie dzieci przyciągały eksperymenty wodne prowadzone przez wrocławski Hydropolis oraz makieta kolejki, którą prezentowało Kolejkowo.

Inne ciekawe stoiska przygotowało Mazowsze oraz Śląsk i Beskidy.

Starszych zwiedzających zaś interesowała oferta uzdrowiskowa, którą prezentowały: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn Zdrój i Uzdrowisko Kudowa Zdrój oraz obiekty grupy Uzdrowiska Polskie, mające sanatoria w Konstancinie, Kamieniu Pomorskim, Nałęczowie i Rymanowie.

Dużą atrakcją przyciągającą gości była „Odlotowa Kapsuła”, czyli kino 5D na stoisku Województwa Świętokrzyskiego, w którym wyświetlane były filmy z licznymi efektami promujące region.

Piknik nad Odrą
Fot. Bartosz Karwacki

Tradycyjnie jedną z trakcji eventu było „Wielkie Gotowanie”w dużym kotle. Pierwszego dnia kucharz tunezyjski przygotował kuskus, a w niedzielę można było skosztować tradycyjnego barszczu chrzanowo – buraczanego z Mazowsza.

Dużą atrakcją wśród dzieci i dorosłych był Paszport Po Polsce Pikniku Nad Odrą. Zabawa ta polegała na odpowiadaniu na pytania związane z poszczególnymi regionami Polski i zbieraniu pieczątek.

Wydarzeniu towarzyszył Jarmark Rozmaitości, na którym można było kupić produkty rzemiosła artystycznego, modne ciuchy, czy regionalne produkty spożywcze.

Nie zabrakło również występów artystycznych i wesołego miasteczka.

Bartosz Karwacki

Piknik nad Odrą
Fot. Bartosz Karwacki

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *