TTG Polska Dziennik Turystyczny

Tarnów dla Ślązaków

Już po raz trzeci Tarnowskie Centrum Informacji na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego prezentowało walory turystyczne i kulinarne Tarnowa i regionu tarnowskiego podczas Wielkiego Pikniku w Pszczynie. Tradycyjnie już ostatnią imprezą wyjazdową TCI promującą Tarnów i region przed wakacjami jest Piknik w Pszczynie, na którym Tarnów promuje się wśród mieszkańców Śląska.

Chleb pieczony metodą tradycyjną z kiełbasą w środku, smalec z marchewką to wybrane smakołyki, które cieszyły się  ogromną popularnością a zostały przygotowane przez gospodarstwo agroturystyczne pani Danuty Kostrzyńskiej z Jastrzębiej pod Ciężkowicami, z południowej części powiatu tarnowskiego. Herbata z tarniny „Tarninówka” – ostatni przebój z Tarnowa również cieszył się dużym powodzeniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także najnowsze publikacje o Tarnowie i regionie, plany miasta oraz… koszulki, które na miejscu były zakładane przez Ślązaków. W konkursie wiedzy o Małopolsce, który rozegrał się na głównej scenie tuz przed koncertem zespołu „Myslovitz”, główną nagrodę – weekend w Tarnowie wygrał mieszkaniec Cieszyna.    

Warto dodać, iż podobnie jak w całej Małopolsce również w Tarnowie i okolicy mieszkańcy Śląska stanowią najliczniejszą, obok mieszkańców z Warszawy,    grupę turystów krajowych. 

Marcin Pałach

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *