TTG Polska Dziennik Turystyczny

Tarnowski Smak – tarnowskie przetwory

Domowe przetwory, robione w kuchni soki, kompoty, dżemy znowu w modzie. Coraz więcej osób, które nie chcą kupować chemicznie przetworzonych owoców i warzyw postanawia tak jak ich rodzice, dziadkowie przygotować samemu słoiki pełne zdrowia. Dlatego portal tarnow.pl przygotował prezent.

Ze strony można pobrać etykiety na przetwory "Tarnowski Smak". W domu można je wydrukować na drukarce na papierze samoprzylepnym. Do wyboru jest 10 rodzajów etykiet: Sok , Dżem, Syrop, Kompot, Sałatka, Ogórki kiszone, Ogórki konserwowe, Nalewka, Wino,Puste do wypełnienia.

Oczywiście pod napisami zostało miejsce na wpisanie dodatkowych informacji, np. na dopisanie do etykiety Sok – wyrazu wiśniowy i roku przygotowania przetworu. Na każdej stronie formatu A-4 przygotowanych jest 9 etykiet. Wystarczy kliknąć na miniaturę lub napis pobierz. Po zapisaniu na komputerze należy wydrukować daną stronę. Wszystkie pliki są w formacie JPG, rozmiar od 300 do 400 kB.

Przypomnijmy, że logo "Tarnowski Smak" od wiosny jest jednym z elementów promocyjnych Tarnowa. Pod tym hasłem w tarnowskich restauracjach, kawiarniach, pubach można napić się wyjątkowej herbaty "Tarninówki – przygotowanej z owoców tarniony. Nazwa miasta Tarnów według kronikarza Jana Długosza pochodzi właśnie od krzewów tarniny, gęsto porastających górę św. Marcina.

Herbatę jako oryginalną pamiątkę z Tarnowa chętnie kupują zwłaszcza turyści. Opakowanie z 20 saszetkami można nabyć w Tarnowskim Centrum Infomacji przy Rynku 7.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *