TTG Polska Dziennik Turystyczny

Thermia Palace na Słowacji – 5-gwiazdkowe spa w stylu Art-Nouveau

Kompletna rekonstrukcja słowackiej perły architektury Art-Nouveau z 1912 r. Hotel Spa Thermia Palace wraz z Centrum Balneoterapii Irma będzie po rekonstrukcji jedynym na Słowacji pięciogwiazdkowym hotelem tego typu. Rekonstrukcja tego obiektu była planowana już od jakiegoś czasu, wreszcie w grudniu 2005 podjęto decyzję o jej rozpoczęciu.

Health Spa PieÂąÂ?any i austriacka firma AST Baugesellschaft mbH, reprezentowana przez AST Słowacja, Ltd. Bratysława podpisała kontrakt na rekonstrukcję nowoczesnego Thermia Palace Hotel i części Centrum baleonterapii Irma, 1 lutego 2006 roku. AST Baugesellschaft ma bogate doświadczenie w dziedzinie budowania i rekonstrukcji cztero- oraz pięciogwiazdkowych hoteli takich jak Kempinski, Hilton oraz Crowne Plaza. Planowana rekonstrukcja ma się zakończyć 20 grudnia 2006 roku.

Z początkiem XX wieku rodzina Winter zainwestowała pieniądze w kurort i uczyniła go atrakcyjnym zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych turystów. W czasach austrowęgierskich hotel oferował luksusowy i komfortowy standard hotelu, spa i medycznych usług, odwiedzany był przez wielu znamienitych gości.

Oryginalny wygląd będzie zachowany. Oba obiekty – hotel i centrum balneoterapii po odnowieniu będą przypominały obiekt sprzed lat, zachowana zostanie oryginalna i bogato zdobiona fasada. W czasie remontu powstanie nowa kuchnia i sieć elektryczna oraz powstaną nowe schody. W tym samym czasie powstaną pierwsze pokoje zaprojektowane przez Ginę Zarski. Projektantka chce w nich wykorzystać oryginalne projekty i detale, które będą nawiązywały do historii hotelu. Hotel będzie miał 111 luksusowych pokoi i apartamentów, restaurację, salon, kawiarnię i wiele innych atrakcji.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *