TTG Polska Dziennik Turystyczny

Travelplanet.pl zabiera singli do Egiptu

Travelplanet.pl S.A. wraz ze swoim partnerem – Klubem Singla „Połówki Pomarańczy” – organizuje pierwszy w Polsce wyjazd tylko dla singli. To efekt zawiązanej w listopadzie współpracy, dzięki której powstała pierwsza w Polsce oferta turystyczna dostosowana do specyficznych potrzeb tej grupy.

W ramach włączenia Travelplanet.pl do grupy partnerów strategicznych tworzonej przez „Połówki Pomarańczy”, powstała osobna część portalu www.travelplanet.pl pod hasłem „single w podróży”. Znajdują się tam wybrane oferty profilowane pod kątem ich preferencji. Na stronie głównej specjalnie oznakowane zostały także oferty z pokojami jednoosobowymi, a pracownicy call center zostali przygotowani do prezentowania nowej oferty.
 
W maju odbędzie się pierwszy z wyjazdów organizowanych pod egidą Klubu Singla „Połówki Pomarańczy”, pozwalających spotykać się singlom z całej Polski i nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie. Dawid Sadulski Internet & PR Manager Travelplanet.pl podkreśla, że to początek współpracy i wprowadzania oferty dla tego segmentu konsumentów. Na świecie istnieje już wiele centrów wypoczynkowych wyłącznie dla singli. W perspektywie Travelplanet.pl zamierza nawiązać współpracę z touroperatorami dysponującymi tego rodzaju ofertą i organizować wyjazdy do tych ośrodków dla singli z naszego kraju. Korzystamy z pomocy biura Sun & Fun, które jest bardzo elastyczne dla tej grupy konsumentów.
 
Na pierwszą wspólną singlową wyprawę Travelplanet wybrało komfortowy kompleks w znanym egipskim kurorcie Sharm el Sheikh. Kasia Adamowicz, założycielka Klubu Połówki Pomarańczy jest pewna, że hotel spełni oczekiwana tej wymagającej grupy. Hotel usytuowany przy plaży oferuje dyskotekę, pięć barów, grill, pub, a nawet małe centrum handlowe. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park rozrywek z dziesiątkami kafejek, restauracji, sklepików z pamiątkami, kinem i dyskoteką. Hotel jest położony około 6 km od rozrywkowego Naama Bay, do którego dojechać można bezpłatnym hotelowym busem lub taxi. Uroki tego znanego kurortu gwarantują dobrą zabawę do białego rana. Miłośnicy nurkowania będą mogli podziwiać znajdującą się nieopodal brzegu rafę koralową, a dla zwiedzaczy przygotowano wycieczki fakultatywne do Kairu, Klasztorów Św. Katarzyny i kolorowego kanionu.

Single – zmiany społeczne także w podróżowaniu
Od początku istnienia Travelplanet.pl obserwowany jest dynamiczny wzrost liczby rezerwacji dokonywanych przez singles. Jeszcze w roku 2002 było to 6%, natomiast w roku poprzednim już 9% wszystkich ofert zakupionych w Travelplanet.pl. Koresponduje to bardzo dobrze ze zmianami społecznymi jakie nastąpiły w ostatnich kilku latach. Wg spisu powszechnego z roku 2004 liczba kawalerów, w porównaniu z 1998 rokiem, zwiększyła się o 32 procent, a liczba panien wzrosła aż o 38% /Rzeczpospolita 10.10.2005/.

Szczegóły na www.travelplanet.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *