TTG Polska Dziennik Turystyczny

Turkish Airlines: Nowy loty bezpośredni na trasie Stambuł – Denver

Turkish Airlines
Fot. jounigripen / Wikimedia

Turkish Airlines rozwija swoją siatkę połączeń w Ameryce Północnej, dodając do niej 14. lotnisko w USA. Począwszy od 11 czerwca linia będzie obsługiwać bezpośrednie loty między Stambułem a międzynarodowym portem lotniczym w Denver.

Trasa będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i piątki, samolotami Airbus A350-900. Od 9 lipca przewoźnik planuje zwiększyć częstotliwość do czterech lotów tygodniowo, dodając dodatkowy lot w niedzielę.

W ciągu ostatnich kilku lat Turkish Airlines stale zwiększały swoją obecność w Stanach Zjednoczonych. W 2021 r. linia lotnicza otworzyła nowe trasy do Newark i Dallas, a w 2022 r. do Seattle. W planach jest uruchomienie połączenia do Detroit. Wszystko to jest częścią ambitnych planów rozwoju, którego celem jest promowanie turystyki w Turcji, wykorzystując do tego rozległą siatkę połączeń.

Wiceprezes ds. sprzedaży Turkish Airlines na Amerykę, Fatih Durmaz, wyraził swoje zadowolenie z ekspansji Turkish Airlines do Denver. Podkreślił znaczenie otwarcia nowego połączenia, ponieważ jest ono zgodne z misją firmy, polegającą na łączeniu ludzi i miejsc na całym świecie.

Phil Washington, dyrektor generalny lotniska w Denver, wyraził satysfakcję z powitania Turkish Airlines jako nowego partnera w tym międzynarodowym porcie lotniczym.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *