TTG Polska Dziennik Turystyczny

Turystyczny drogowskaz 2023: A może morskie wakacje z Costa Cruises?

Costa Cruises

Kompania została założona w Genui, jako Costa Crociere. W przemyśle morskim istnieje już ponad 100 lat, a od ponad 60 lat na pokładach swych statków wycieczkowych przybliża gościom z całego świata ideę „La Dolce Vita”, czyli południową radość życia. Obecnie Costa jest największa linią europejską.

W 1959 roku, jako jedna z pierwszych zaproponowała tygodniowe rejsy z Miami po Karaibach. Od roku 1993 Costa skupia się na rynku europejskim, gdzie na trasach śródziemnomorskich oferuje rejsy przez cały rok oraz sezonowo u wybrzeży Europy Północnej.

Costa nieustannie pracuje nad utrzymaniem swojego odmiennego stylu. Od początku lat 80-tych, aby podkreślić swoje pochodzenie, linia promuje hasło: „Cruising Italian Style”. Ma to swoje odzwierciedlenie we wszystkim, począwszy od wystroju wnętrz, poprzez kuchnię, personel aż po załogę statków.

Wycieczkowce Costy budowane są we Włoszech. Na ich pokładach i ścianach ułożony jest włoski marmur. W restauracjach królują, oczywiście, włoskie potrawy i produkty, jedną z atrakcji animacyjnych są lekcje włoskiego, a na scenie występują włoscy artyści.

Costa posiada największą flotę wśród armatorów europejskich i powiększa ją o nowy statek niemalże co roku. Linia dba także o wizerunek swych starszych statków, przeprowadzając ich kompleksowe modernizacje, jak np. w przypadku właśnie ukończonej „przemiany” statku Costa Romantica w Costa neoRomantica .

Oprócz tras europejskich Costa oferuje także rejsy w takich rejonach świata jak: Karaiby, Ameryka Południowa, Półwysep Arabski, Daleki Wschód, Ocean Indyjski i Morze Czerwone. W swej ofercie ma także rejsy transatlantyckie i od niedawna rejsy dookoła świata.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *